It is currently 19 Jul 2018, 05:53
Total time logged in:

Login 
Username:   Password:   Log me on automatically each visit  

Scroll
Reply to topic  [ 1 post ] 
 Tatarac 
Autor Message
VIP
VIP

Online: 181d 23h 46m 22s
Has thanked: 289 times
Been thanked: 1004 times

Post Tatarac
Tema ocekivana da zene dominiraju,al izgleda da ni jedna ne ume da kuva,ili ljubomorno cuvaju svoje recepte :)
Elem,posto nista od vas,evo da vam ja dam recept za klopu koju sam smislio,lako spremljiva i vrlo ukusna.Ime je dobila od moje dece u fazonu `tatin rucak`,pa smo ga imenovali kao `tatarac` :)

Kropmpir oljustiti i iseci na kolutove debljine malog prsta.Tepsiju premazati uljem,poslagati krompir u nju u najvise 2 reda kako bi i ostali sastojci dosli do izrazaja.Staviti da se pece na 200*
Umedjuvremenu,izdinstati sitno secen crni luk i u njega dodati na kolutice secene sampinjone (kolicina po zelji).Zaciniti vegetom,so i biber.Doliti malo vode dok se krcka,znate vec kako se dinsta.
Kada se krompir ispekao,a pecurke izdinstale,izvaditi tepsiju iz rerne i prekriti krompir pecurkama.
Poslagati tanko secene komade suvog vrata preko krompira i pecuraka.Moze da dodje u obzir bilo koje suvo meso,recimo suvi vrat,pecenica,prsuta moze i slaninica ukoliko ste ljubitelj.
Vratiti u rernu da meso malo opusti,mozda nekih 5-6 minuta.
Zatim monovo izvaditi tepsiju,prekriti sadrzaj listovima kackavalja i vratiti u vec iskljucenu rernu,koliko da se kackavalj malo istopi (ali malo).
Vreme za spremanje ovog jela,nekih 40tak minuta.
Prijatno :)

Image
14 Nov 2017, 12:53
Profile WWW
Reply to topic   [ 1 post ]